News

Były prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu podejrzany o przyjmowanie łapówek

tarnobrzeg sędzia korupcja łapówka edward l prezes sądu

Były prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Edward L. jest podejrzany o przyjmowanie łapówek. Zarzuty obecnemu sędziemu Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie w stanie spoczynku postawiła prokuratura po uprawomocnieniu się decyzji o uchyleniu immunitetu sędziowskiego.

Zdaniem śledczych śląskiego Wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, Edward L. przyjął od leżajskiego przedsiębiorcy Mariana D. korzyści majątkowe o wartości ok. 30 tysięcy złotych.

Oprócz pieniędzy miała to być wycieczka na Wyspy Kanaryjskie dla córki sędziego, alkohol i sponsoring sędziowskich spotkań integracyjnych. Grozi za to do 8 lat więzienia. Edward L. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Zeznania biznesmena Mariana D. dotyczące korupcji obciążyły wcześniej innych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i polityki z Podkarpacia.

Niedawno na 3,5 roku więzienia została prawomocnie skazana była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Anna H. oskarżona m.in. o przyjmowanie łapówek od Mariana D.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top