Inwestycje

Czasowe zamknięcie DK9 w m. Rudna Mała. PKP PLK realizuje inwestycję

rudna mała dk9 przejazd zamknięty
fot. GDDKiA

Rudna Mała/DK9. W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK, w najbliższy poniedziałek 30 stycznia br. zamknięta dla ruchu zostanie DK9 w m. Rudna Mała.

Utrudnienie potrwa maksymalnie dwa tygodnie. W tym czasie obowiązywał będzie objazd.

W dniach 30 stycznia – 13 lutego wykonawca realizujący roboty na zlecenie PKP PLK, zaplanował montaż konstrukcji ustroju nośnego wiaduktu kolejowego, jaki powstaje nad DK9. W celu wykonania tych prac niezbędne jest całkowite zamknięcie odcinka drogi krajowej. W związku z tym, ruch pojazdów skierowany zostanie na objazd:

• skrzyżowanie DK9 z DW869 – węzeł Jasionka S19,

• węzeł Jasionka S19 – węzeł Rzeszów Wschód A4,

• węzeł Rzeszów Wschód A4 – węzeł Rzeszów Północ DK9.

Po zjeździe z autostrady A4 na węźle Rzeszów Północ, niemożliwe będzie podróżowanie DK9 w kierunku Głogowa Małopolskiego. Pojazdy jadące od Rzeszowa w stronę Głogowa Małopolskiego, będą kierowane objazdem, kolejno przez węzeł Rzeszów Wschód na A4, następnie drogę ekspresową S19 gdzie na węźle Jasionka możliwy będzie zjazd na DW869. Drogą wojewódzką kierowcy dojadą do DK9, gdzie na skrzyżowaniu możliwy będzie skręt w kierunku Głogowa Małopolskiego.

Z kolei pojazdy jadące DK9 od Głogowa Małopolskiego w stronę Rzeszowa, będą analogicznie kierowane na DW869 w stronę węzła Jasionka na S19. Następnie, drogą ekspresową do węzła autostradowego Rzeszów Wschód i tam dalej, w zależności od celu podróży, kierowcy będą mogli jechać autostradą A4, DK97 czy też ul. Warszawską.

dk9 rudna mała objazd

GDDKiA

Miejsce prowadzenia prac oraz objazd zostaną odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.

Wykonawcą robót jest firma Wolmost. Prace prowadzone są na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top