Inwestycje

Czy na linii kolejowej 102 Przemyśl-Chyrów wrócą kursy pociągów?

przemyśl chyrów linia kolej 102 pociąg
fot. Mateusz Kurasz

Linia kolejowa 102/Przemyśl-Chyrów. W Medyce odbyło się robocze spotkanie poświęcone przywróceniu kursów pociągów na nieczynnej od lat linii kolejowej 102.

Chodzi o połączenie z Przemyśla do Chyrowa na Ukrainie przez powstające nowe przejście graniczne w Malhowicach.

W rozmowach uczestniczyła wicemarszałek Ewa Draus, która reprezentowała Samorząd Województwa Podkarpackiego.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele polskich służb granicznych, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, rzeszowskiego oddziału PKP PLK oraz ministerstw: infrastruktury i finansów.

Rozmowy poprzedziła wizyta na powstającym w Malhowicach polsko-ukraińskim przejściu drogowym. Uczestniczy spotkania byli także na dworcu kolejowym w Przemyślu oraz na przejściu granicznym w Medyce.

Dalsza część spotkania poświęcona była ustaleniom warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby mogłyby być uruchomione pilotażowe kursy pociągów na linii 102.

Wicemarszałek Ewa Draus podtrzymała wolę jak najszybszego uruchomienia przez samorząd województwa trzech par pociągów na tej linii.

Na zakończenie spotkania jego uczestnicy zadeklarowali podjęcie intensywnych starań w zakresie swoich kompetencji, aby jak najszybciej uruchomić połączenia Przemyśl-Chyrów.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top