News

Czy rząd przedłuży wakacje kredytowe? Rzecznik rządu odpowiada

wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe. Przedłużenie wakacji kredytowych zależne będzie od wysokości stóp procentowych, decyzje zapadną w połowie roku.

Tak powiedział na briefingu rzecznik rządu Piotr Müller.

„Zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. Na ten rok rozwiązania są przyjęte. Zobaczymy jak będą kształtowały się stopy procentowe. Jeśli stopy spadną w dół, to nie będzie potrzebne przedłużenie” – powiedział.

„Decyzje zapadną w połowie roku” – dodał.

Portal Money.pl podał w środę rano, że rząd rozważa wydłużenie ustawowych wakacji kredytowych co najmniej o rok, czyli do końca 2024 r. Według anonimowych rozmówców portalu to na razie tylko „luźny pomysł” i nie zapadły żadne wiążące decyzje w tej sprawie.

Müller na Twitterze podał, że nie toczą się prace w tym zakresie.

„Koszty kredytów są zależne od kilku czynników. Nie tylko od stóp procentowych. Zatem trzeba patrzeć na ten aspekt w całości. Od początku światowego kryzysu dostosowujemy rządowe tarcze antykryzysowe” – napisał.

„Tak też jest i będzie w tym roku. Ich wymiar i zakres zależy od aktualnej sytuacji makroekonomicznej i możliwości budżetowych. W ostatnim czasie skupiliśmy się na szeregu działań w zakresie energetyki. W ten sposób zabezpieczyliśmy polskie rodziny przed ogromnymi podwyżkami” – dodał.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top