Biznes

EME Aero z podrzeszowskiej Jasionki będzie zatrudniać. Praca dla ponad 200 osób

eme aero praca oferty pracy jasionka rzeszów
EME Aero

Praca/Rzeszów/Jasionka. Firma serwisująca silniki lotnicze EME Aero z podrzeszowskiej Jasionki zamierza w przyszłym roku zatrudnić ponad 200 osób.

Obecnie z zakładzie na Podkarpaciu pracuje 700 pracowników.

W poniedziałek na konferencji prasowej zarząd firmy podsumował trzy lata działalności zakładu w Jasionce oraz przedstawił plany na przyszłość.

Jak przypomniał dyrektor zarządzający ds. biznesu w EME Aero Ulf Reinmöller, firma rozpoczęła działalność operacyjną w grudniu 2019 r., jednak początki organizacji sięgają grudnia 2017 r. „Wtedy udziałowcy, Lufthansa Technik i MTU Aero Engines, podpisali akt założycielski EME Aero i zdecydowali o zlokalizowaniu firmy na Podkarpaciu. Pół roku później rozpoczęła się budowa zakładu, rekrutacje i szkolenia” – dodał.

Obecnie EME Aero jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów serwisujących silniki lotnicze Pratt& Whitney.

Firma jest już gotowa do serwisowania wszystkich zaplanowanych trzech typów silników i potwierdza osiągnięcie zdolności operacyjnej na poziomie 450 silników od 2026 r.

Jak podał dyr. zarządzający ds. operacyjnych w firmie Roberty Maślach, w marcu br. zakład przeprowadził setny serwis silnika. „Dziś, blisko 200 silników przeszło w EME Aero przez proces naprawy, przeglądu i testu. Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia planowanej wydajności operacyjnej” – powiedział.

Obecnie zakład zatrudnia 700 pracowników. W bieżącym roku zostało zatrudnionych ponad 200 osób, w przyszłym pracę w EME znajdzie kolejne 200 osób.

EME Aero: dla kogo ta praca?

Firma poszukuje nie tylko specjalistów, ale również absolwentów szkół.

Jak podała dyr. ds. personalnych i komunikacji w EME Aero Aleksandra Szafraniec, firma od początku istnienia inwestuje w rozwój pracowników oraz podnoszenie ich kompetencji. „Czego dowodem jest m.in. liczba oferowanych aktywności rozwojowych – w tym roku nasi pracownicy mogli skorzystać z 600 szkoleń technicznych czy językowych” – dodała.

Firma zaznaczyła, że angażuje się w rozwój regionalnego rynku pracy i wspiera szereg działań na rzecz rozwoju edukacji lotniczej. We współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Łańcucie EME Aero uruchomiło klasy patronackie o profilu technik mechanik lotniczy. Współpracuje także m.in. z Politechniką Rzeszowską i Zespołem Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, organizując praktyki oraz płatne programy stażowe.

EME Aero to wspólne przedsięwzięcie dwóch wiodących firm z branży lotniczej – Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines AG. Wspólna inicjatywa zaowocowała utworzeniem jednego z największych i najnowocześniejszych na świecie centrów serwisowych dla silników lotniczych typu GTF. Firma specjalizuje się w obsłudze, naprawie i przeglądach najnowszej generacji silników turbowentylatorowych przekładniowych z serii PW1000G.

Firma rozpoczęła działalność w grudniu 2019 roku. Pełna gotowość operacyjna EME Aero planowana jest na rok 2026, szacowana wydajność zakładu to ponad 450 wizyt serwisowych rocznie. Docelowo w EME Aero zatrudnienie znajdzie ponad 1 tys. osób.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top