Biznes

Kto poza Palikotem chce kupić Browar Leżajsk? Jest druga oferta

browar leżajsk sprzedaż likwidacja kupno

Browar Leżajsk. Gmina Leżajsk wspólnie z potencjalnym partnerem złożyła ofertę zakupu Browaru Leżajsk.

Tak poinformował dzisiaj wójt Gminy Leżajska Krzysztof Sobejko.

Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, liczy na wyznaczenie terminu spotkania w sprawie dalszych rozmów. Jak twierdzi, oferta złożona Grupie Żywiec jest poważna, a potencjalny partner nie jest związany z produkcją piwa.

Jest to druga oferta zakupu zakładu w Leżajsku. Pierwszą Grupa Żywiec otrzymała od spółki Manufaktura Piwa Wódki i Wina, której właścicielem jest Janusz Palikot.

Jesteśmy poważnie zainteresowani zakupem browaru w Leżajsku. Nasze możliwości produkcyjne w Tenczynku nie pozwalają na zaspokojenie szybko rosnących potrzeb rynku. Trwają intensywne prace nad rozbudową naszych kontaktów międzynarodowych i one także wymagają zdolności do produkcji. Chcemy kupić browar wraz z pełną infrastrukturą oraz prawem do znaku towarowego Leżajsk, w którym widzimy olbrzymi potencjał” – powiedział, cytowany w komunikacie Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

„Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Grupy Żywiec, że nasza propozycja została przyjęta do wiadomości. Z informacji od Żywca wynika, że trwa proces formalnego przygotowania do negocjacji” – dodał.

Grupa Żywiec 7 lutego br. ogłosiła zamiar reorganizacji swojej produkcji w Polsce i skupić ją w czterech browarach. W komunikacie poinformowała, że w związku z tym produkcja w Browarze Leżajsk zostanie zakończona w czerwcu br. „Marka Leżajsk pozostanie w portfolio firmy, a jej produkcja będzie kontynuowana w innych browarach” – dodano.

W podkarpackim browarze pracuje ponad 100 osób. Decyzja Grupy wywołała w regionie, szczególnie w Leżajsku i okolicach, wiele emocji.

Zamknięcie browaru oznacza zwolnienie ponad 100 pracowników i brak pracy dla ok. 400 osób w firmach współpracujących.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top