News

Maląg do seniorów: Zostańcie w domu, zadbamy o was

senior apel maląg koronawirus
fot. gov.pl

Minister rodziny Marlena Maląg we wtorek zaapelowała do seniorów, by bez potrzeby nie wychodzili z domów. „My, zdając egzamin z międzypokoleniowej solidarności, zadbamy o to, abyście mieli państwo dostarczone do domów artykuły, które są potrzebne do bieżącego życia i funkcjonowania” – powiedziała.

Minister Marlena Maląg i prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski we wtorek na konferencji prasowej w MRiPS po raz kolejny zaapelowali do seniorów o to, by w związku z sytuacją epidemiczną nie wychodzili z domów, jeśli nie ma takiej potrzeby.

„My, zdając egzamin z międzypokoleniowej solidarności zadbamy o to, abyście mieli państwo dostarczone do domów artykuły, które są potrzebne do bieżącego życia i funkcjonowania” – zapewniła minister. Poinformowała, że domy i kluby seniora, które zawiesiły swoją działalność, będą prowadziły aktywności online.

Szefowa MRiPS przypomniała również, że w godzinach od 10 do 12 w sklepach zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. „Ale wtedy pamiętajmy o tym, że należy zachować odpowiedni dystans, o dezynfekcji i maseczkach” – zaznaczyła.

Dr Michał Sutkowski przypomniał, że osoby z objawami choroby nie powinny wychodzić z domu, do sąsiadów, na ulicę. „Po pierwsze, możemy kogoś zarazić, ale także sami osłabieni swoim stanem zdrowia możemy zostać dodatkowo zainfekowani” – mówił.

Podkreślił, że w przypadku złego samopoczucia najważniejsze jest zdefiniowanie swoich objawów i skontaktowanie z lekarzem rodzinnym.

Zwrócił uwagę, że obecnie mamy sytuację, w której „koronawirusa jest w przestrzeni publicznej dużo, a za kilka miesięcy będziemy mieli grypę”. Jak zauważył, „choroby te mieszają się i mają podobne objawy”. „To jest niezwykle ważne, by o tych objawach lekarzowi dokładnie powiedzieć” – powiedział dr Sutkowski.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top