Inwestycje

Mariusz Błaszczak w Rzeszowie. Przekazanie armatohaubicy Krab

armatohaubica krab błaszczak artyleria samobieżna jarosław
fot. W. Wójcik

Ze względu na to, że przygotowana została ustawa o obronie ojczyzny, zaczniemy w przyszłym roku jeszcze większe wzmacnianie Wojska Polskiego w najnowocześniejszy sprzęt – zapowiedział w wtorek szef MON Mariusz Błaszczak w Rzeszowie.

14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia otrzymał we wtorek w Rzeszowie pierwszą baterię Krab. Dywizjon działa w strukturach 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, która jest jedną z trzech brygad – nowoutworzonej na wschodzie kraju – 18. Dywizji Zmechanizowanej. W Rzeszowie mieści się dowództwo 21. Brygady Brygady Strzelców Podhalańskich.

Mariusz Błaszczak przekazując armatohaubice Krab podkreślił, że trafiają one w ręce profesjonalistów. „Ważne jest to, żeby Wojsko Polskie się rozwijało, dlatego trafił na wyposażenie 21 Brygady ten nowoczesny sprzęt” – powiedział szef MON.

Przy tej okazji zapowiedział, że przekazana we wtorek bateria Krab jest pierwszą, która trafia do dywizjonu artylerii 21 Brygady. Kolejne dwie baterie Krab trafią do dywizjonu z Jarosławia w przyszłym roku – zapewnił.

armatohaubica krab błaszczak artyleria samobieżna jarosław

Armatohaubica Krab

„Ze względu na to, że przygotowana została ustawa o obronie ojczyny zaczniemy w przyszłym roku jeszcze większe wzmacnianie Wojska Polskiego i wyposażanie w najnowocześniejszy sprzęt. Tego wymaga bezpieczeństwo naszej ojczyzny” – zapewnił Błaszczak.

Przypomniał, że 21 Brygada „stanowi jeden z filarów 18 Dywizji Zmechanizowanej”. Podkreślił też, że „Żelazna Dywizja” powstała w 2018 r., a od tego roku – od przejścia procesu certyfikacji – stoi na straży bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO i zapewnia bezpieczeństwo wschodnich granic naszego kraju. „Ta Dywizja będzie się sukcesywnie wzmacniała” – zapewnił szef MON.

MON poinformowało, że 14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia otrzymał pierwszą baterię Krab, w składzie: wóz dowodzenia dowódcy baterii, dwa wozy dowódców plutonu, osiem 155 mm haubic Krab, dwa wozy amunicyjne, wóz remontu uzbrojenia i elektroniki oraz wóz sztabowy dowódcy dywizjonu.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top