News

Na autostradzie A4 w pobliżu przejścia w Korczowej powstał korytarz humanitarny

a4 korytarz życia humanitarny

W celu usprawnienia transportu uchodźców z Ukrainy, na podkarpackim odcinku autostrady A4 utworzony został korytarz humanitarny – poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Dodała, że decyzja została podjęta, aby nie tworzyć zatorów na odcinku autostrady przed samym przejściem granicznym w Korczowej.

„Dlatego w kierunku przejścia przepuszczane będą jedynie pojazdy mieszkańców terenów przygranicznych oraz osób chcących przekroczyć granicę z Ukrainą. Wszyscy pozostali będą kierowani na parking buforowy zlokalizowany w obrębie węzła autostradowego Przemyśl” – zaznaczyła.

Parking przeznaczony jest dla osób oczekujących na przyjęcie lub transport uchodźców. Uchodźcy, którzy pieszo przekroczą granicę w Korczowej, autokarami będą dowożeni na parking w obrębie węzła Przemyśl, skąd odbierani będą przez osoby na nie oczekujące.

Jak zaznaczyła Rarus, na węźle autostradowym Przemyśl zlokalizowane będą posterunki policji.

„Funkcjonariusze udzielać będą niezbędnych informacji oraz kierować ruchem. Na autostradzie A4 ustawione jest oznakowanie informujące o zmianach w organizacji ruchu. Dodatkowo na tablicy zmiennej treści w obrębie MOP Kaszyce wyświetlane są informacje o utrudnieniach na węźle Przemyśl” – dodała.

Rarus zwróciła się również z apelem do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie oraz stosowanie się do poleceń policji.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top