News

Na stacji PKP Rzeszów Główny będzie więcej informacji o pociągach

rzeszów dworzec główny pkp

Rzeszów. Na stacji PKP Rzeszów Główny zamontowane zostaną dodatkowe wyświetlacze z informacjami o przyjazdach i odjazdach pociągów.

Pojawi się też nowe nagłośnienie. Koszt inwestycji przekroczy 8 mln zł.

Jak poinformowała PAP w środę Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, nowe wyświetlacze pojawią się na stacji w połowie przyszłego roku. „W sumie przewidziano montaż od ośmiu do dziesięciu wyświetlaczy na peronach i 15 w przejściu podziemnym. Będzie też nowe nagłośnienie. Zainstalowane zostaną także zegary” – dodała.

Na stacji oraz na przystanku Rzeszów Zachodni zamontowany zostanie również monitoring, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych i zapewni możliwość szybkich reakcji służb porządkowych.

Jak podała Szalacha, kolejowa spółka podpisała umowę na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Zadanie za ponad 8 mln zł zrealizuje Sat-System Sp. z o.o. Inwestycja ma być zrealizowana do końca czerwca 2023 r.

Jak przypomniała Szalacha, do tej pory nowe wyświetlacze oraz nagłośnienie zamontowano na Podkarpaciu na stacjach i przystankach w Dębicy, Ropczycach i w Sędziszowie Małopolskim.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top