Inwestycje

Obwodnica Tyczyna: jest spór o przebieg drogi

tyczyn obwodnica budowa przebieg wariant

Planowana budowa południowej obwodnicy Tyczyna ma odciążyć centrum tego miasteczka.

Poza tym natężenie ruchu jest zagrożeniem dla zabytkowego zespołu kościelno-parafialnego. Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki mówi, że widać już pęknięcia na murach.

Z tymi argumentami nie zgadzają się mieszkańcy ulicy Zagrody. Planowana droga ma przebiegać obok ich domów.

Mieszkańcy mówią, że budowali się w pobliżu cmentarza i byli przekonani, że na pasie oddzielającym ich od miejscowej nekropolii nic nie powstanie.

Tymczasem ma tam być budowana obwodnica Tyczyna. Skarżą się, że nic nie wiedzieli o tej inwestycji i zapowiadają protesty. Nie wykluczają też skargi do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Obwodnica Tyczyna

Budowa obwodnicy Tyczyna  ma przebiegać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 878. Szacunkowy koszt zadania ma wynieść 22 mln złotych.

Uzyskanie ZRID planowane jest na październik 2022. Zakładany okres realizacji robót to lata 2022 – 2026. Odcinek ma liczyć 1,5 km i będzie jednojezdniową drogą o klasie G, z dwoma pasami o szerokości pasa 3,5 m.

Początek planowanej drogi wojewódzkiej nr 878, przewidziano na istniejącym skrzyżowaniu z ul. Orkana, natomiast koniec na skrzyżowaniu z ulicą Mokra Strona. Planowana jest budowa dwóch mostów – przez Strug i Hermanówkę.

Obwodnica ma odciążyć centrum Tyczyna od ruchu pojazdów ciężarowych oraz osobowych i zwiększyć przepustowość oraz ograniczenie negatywnych oddziaływań związanych z ruchem drogowym.

O planach budowy obwodnicy Tyczyna pisaliśmy też tutaj –> Łańcut, Lesko i Tyczyn będą miały obwodnice

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top