News

Od niedzieli na Podkarpaciu będzie zmieniony rozkład jazdy pociągów POLREGIO

polregio rozkład jazdy zmiana rzeszów stalowa wola kolbuszowa ocice

Od najbliższej niedzieli do 12 grudnia 2020 r. na Podkarpaciu będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów uruchamianych przez POLREGIO. Zmiany wynikają m.in. z prowadzonych remontów infrastruktury oraz sytuacji związanej z pandemią.

Jak poinformował Jan Prawelski z POLREGIO, w związku z pracami modernizacyjnymi na linii 71 (Ocice-Rzeszów) dla niektórych pociągów z Rzeszowa do Lublina i Stalowej Woli Południe zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Będzie obowiązywała na odcinkach: Rzeszów – Tarnobrzeg, Rzeszów – Kolbuszowa, Głogów Młp – Tarnobrzeg lub Stalowa Wola Rozwadów – Stalowa Wola Południe.

Prawelski podkreślił, że przewoźnik na bieżąco śledzi frekwencję w swoich pociągach. „W porozumieniu z władzami samorządu województwa, które jest organizatorem regionalnego transportu kolejowego, odpowiednio dopasowujemy ilość połączeń oraz pojemność składów kursujących na poszczególnych trasach” – zadeklarował.

W związku z pandemią POLREGIO wprowadziło również szereg środków ostrożności. Zgodnie z wytycznymi w pociągach obowiązuje też ograniczona liczba miejsc.

Rozkład jazdy, który wchodzi w życie od najbliżej niedzieli, będzie obowiązywał do 12 grudnia br.

Prawelski zaapelował, aby podróżni zapoznali się z nowym rozkładem. „Informacje o rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO można uzyskać pod numerem telefonu infolinii: 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarkach na stronach internetowych: polregio.pl, portalpasazera.pl” – dodał. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top