News

Opłata za śmieci w Rzeszowie w 2022 roku nie zmieni się

opłata za śmieci odpady rzeszów 2022

W Rzeszowie opłaty za odbiór śmieci w przyszłym roku będą takie same jak w obecnym – poinformował PAP we wtorek Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta będzie kosztować prawie 60 mln zł.

Gernand dodał, że w przetargu na wybór firmy, która zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów na terenie Rzeszowa, zwyciężyło konsorcjum firm, na którego czele stoi rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Przypomniał, że firmę, która zajmuje się odbiorem i zagospodarowywaniem odpadów, wybiera się co roku.

Gernand podkreślił, że do przetargu zgłosiło się jedno konsorcjum firm, na którego czele jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Rzeszowa. „Oferta została przeanalizowana i przyjęta” – zaznaczył.

Opłata za śmieci w Rzeszowie – ile to kosztuje?

Samorząd Rzeszowa za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta zapłaci prawie 60 mln zł. To kwota zbliżona do tej, którą płaci w tym roku, dlatego opłaty będą utrzymane na dotychczasowym poziomie.

Jak podał Gernand, od 1 marca br. stawki za odbiór odpadów dla mieszkańców Rzeszowa wynoszą: dla zabudowy jednorodzinnej 32 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość, a dla zabudowy wielorodzinnej – 27 zł miesięcznie od osoby.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top