Inwestycje

Politycy PiS o inwestycjach w Przemyślu

przemyśl pis rozwój inwestycje

Prawo i Sprawiedliwość mocno wspiera Przemyśl i przyczynia się do jego rozwoju. Takie było przesłanie dzisiejszej konferencji prasowej polityków tego ugrupowania. Uczestniczyli w niej wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, Piotr Pilch – wicemarszałek województwa podkarpackiego oraz radni PiS.

Przypomniano największe inwestycje jakie zrealizowano w mieście w ostatnim czasie oraz będące w trakcie realizacji. Ogromne nadzieje wiązane są z budową granicznego przejścia Malchowice – Niżankowice. Powstanie trzecia obwodnica miasta w kierunku Bieszczadów, której przebieg powstaje już na deskach kreślarskich projektantów. Budowę obwodnicy obiecał przemyślanom premier Morawiecki podczas wyborczej wizyty w październiku w ubiegłym roku.

W opinii polityków PiS na rozwój Przemyśla idą setki milionów złotych, a zadania inwestycyjne obejmują drogi, atrakcje turystyczne, zabytki, służbę zdrowia i szkolnictwo, a także bezpieczeństwo.

Tymczasem przyjęty miesiąc temu budżet Przemyśla na ten rok przewiduje wydatkowanie na inwestycje 24 milinów złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to pięciokrotnie mniej niż w Mielcu i Rzeszowie.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top