News

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie znaleziska pracowników MPEC Rzeszów

mpec znalezisko kości hełm rzeszów
fot. MPEC Rzeszów

Rzeszów. Prokuratura, archeolodzy i historycy z Instytutu Pamięci Narodowej próbują rozwikłać zagadkę niedawnego znaleziska przy ulicy Langiewicza w Rzeszowie.

Robotnicy, podczas prac ziemnych związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej, natrafili na kości. Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa.

W sprawie powołany został biegły lekarz – patomorfolog – poinformował nas Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Biegły powinien odpowiedzieć na pytania: czy zabezpieczone kości są kośćmi ludzkimi, czy pochodzą od jednej czy od wielu osób, od jakiego czasu leżą w ziemi i czy noszą ślady urazów lub obrażeń – dodał prokurator Ciechanowski.

Prokuratorskie dochodzenie prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci nieustalonej liczby osób o nieznanej tożsamości w nieokreślonym czasie. Oprócz kości z ziemi wyciągnięto także hełm.

Odkryciem, oprócz prokuratury, zajęli się także archeolodzy oraz historycy z Instytutu Pamięci Narodowej.

źródło: PR Rzeszów

O znalezisku pracowników MPEC pisaliśmy tutaj –> Pracownicy MPEC Rzeszów podczas prac ziemnych natrafili na ludzkie kości i wojskowy hełm

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top