Inwestycje

Przebudowa dróg w okolicach Mielca. Powstanie rondo

przecław borowa rondo przebudowa drogi

Około 2 mln zł będzie kosztować przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 984 z drogą powiatową Przecław – Borowa w okolicach Mielca.

W ramach inwestycji powstanie m.in. rondo w Woli Mieleckiej.

Przebudowa dróg zostanie dofinansowana z budżetu województwa kwotą 725 tys. zł, o czym zdecydowali radni w trakcie ostatniego sejmiku. Inwestorem będzie powiat mielecki, przebudowę wesprze też gmina Mielec.

Jak poinformował rzecznik marszałka Tomasz Leyko, inwestycja jest konieczna, aby rozładować korki na trasach dojazdowych do drogi wojewódzkiej 984.

„Na ostatnim sejmiku radni zdecydowali o przekazaniu 725 tys. zł, które wydane będą na budowę ronda w Woli Mieleckiej. To będzie główny element całej przebudowy tego skrzyżowania. Z tej kwoty 625 tys. zł przeznaczone będzie na realizację inwestycji, a 100 tys. zł na wykup gruntów koniecznych do budowy” – dodał.

Leyko podkreślił, że fragment drogi wojewódzkiej 984 niebawem straci swój status i będzie drogą powiatową. Jak wyjaśnił, stanie się tak po zakończeniu budowy obwodnicy Mielca.

Jak przypomniał rzecznik marszałka woj. podkarpackiego, mieszkańcy Woli Mieleckiej od lat zabiegali o budowę ronda.

„Trwa budowa ostatniego odcinka obwodnicy Mielca na odcinku Piątkowiec-Rzędzianowice. Jego otwarcie zmniejszy co prawda natężenie ruchu w Woli Mieleckiej, ale wciąż kierowcy z dróg dojazdowych, które krzyżują się w tej miejscowości będą mieli problem z włączeniem się do ruchu. Dlatego konieczna jest budowa ronda w tym miejscu” – powiedział Leyko.

Cała przebudowa skrzyżowania dróg wojewódzkiej 984 i powiatowej Przecław – Borowa ma kosztować ok. 2 mln zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top