Inwestycje

Przebudowa drogi wojewódzkiej 867 pomiędzy Lubaczowem i Basznią Dolną

przebudowa droga lubaczów basznia dolna 867
fot. A. Magda

Kolejna ważna droga regionu zaczyna od dziś przybierać nowy kształt – powiedział marszałek Władysław Ortyl w Baszni, podczas uroczystego wbicia łopat przy przebudowanie drogi wojewódzkiej 867 pomiędzy Lubaczowem i Basznią Dolną.

Jesteśmy na ważnym etapie budowy drogi w powiecie lubaczowskim. Powiat nie ma właściwie dróg krajowych i dlatego samorząd województwa tym bardziej fundamentalnie traktuje swoje obowiązki na tym terenie. To bardzo ważne, żeby ta część regionu zyskiwała dobry dostęp do autostrady oraz, aby jeszcze łatwiej podróżowało się na nasze piękne Roztocze – mówił marszałek Władysław Ortyl w poniedziałkowy poranek w Baszni.

Inwestycja jest współfinansowana z funduszy europejskich w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś  – Ukraina 2014 – 2020.

Inwestorem przebudowy jest Województwo Podkarpackie, w imieniu którego kwestie drogowe nadzoruje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Partnerem projektu po stronie ukraińskiej jest Departament Zarządzania Drogami Lwowskiej Administracji Obwodowej.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,5 mln euro.

Inwestycja realizowana pomiędzy Lubaczowem a Basznią Dolną obejmuje przebudowę 7 –kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 867. Jej koszt to prawie 14,7 mln złotych.

Przebudowa ta polegać będzie na rozbiórce istniejących warstw konstrukcji nawierzchni i wbudowaniu całkowicie nowej konstrukcji nawierzchni o szerokości 6 metrów. Droga zostanie poszerzona, poszerzone zostaną pobocza. Częścią inwestycji będzie przebudowana istniejących oraz stworzenie nowych chodników oraz ścieżek rowerowych, a także zjazdów z drogi, zatoczek autobusowych, przydrożnych rowów oraz oświetlenia. W ramach przebudowy zaprojektowano aż 16 skrzyżowań z drogami publicznymi.

Przebudowa drogi zdecydowanie zwiększy dostępność komunikacyjną pomiędzy przejściami granicznymi w Budomierzu i Hrebennem, a także usprawni ruch pomiędzy województwami podkarpackim i lubelskim. Rozbudowa infrastruktury drogowej przyniesie nowe podstawy współpracy polsko-ukraińskiej oraz rozwoju turystyki i handlu na pograniczach.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, w którym liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika a partnerem PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza.

Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top