News

Przemyśl i Stalowa Wola odnotowały największy spadek liczby mieszkańców

stalowa wola przemyśl liczba mieszkańców

W 2021 roku na Podkarpaciu utworzono kolejne miasto. Prawa miejskie uzyskało Dubiecko. Tym samym wszystkich miast w województwie podkarpackim jest obecnie 52. W porównaniu z 2020 rokiem, tylko w dziewięciu z nich zwiększyła się liczba mieszkańców.

W miastach na koniec pierwszego półrocza 2021 roku mieszkało 877,4 tys. ludności województwa podkarpackiego.

Największym miastem był Rzeszów, który na koniec czerwca 2021 roku liczył 198,5 tys. mieszkańców. Na drugim miejscu uplasował się Mielec z 59,8 tys. mieszkańców, a na trzecim Przemyśl – 59,3 tys. mieszkańców. Najmniejszym miastem było Dubiecko, liczące 0,9 tys. mieszkańców.

Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, w dziewięciu miastach województwa podkarpackiego (Rzeszów, Głogów Młp., Tyczyn, Pilzno, Sędziszów Młp., Sokołów Młp., Kołaczyce, Radomyśl Wielki i Brzostek), odnotowano wzrost liczby mieszkańców, w porównaniu z tym samym okresem ub. roku.

W 7 miastach wzrost był niewielki – od 2 do 112 mieszkańców. Natomiast w dwóch pozostałych, w Rzeszowie i Głogowie Młp. przyrost ludności był już znaczący.

W Rzeszowie liczba mieszkańców zwiększyła się o 1,7 tys., a w Głogowie Młp. o 1,2 tys. tj. o 14,1%. Należy jednak zaznaczyć, że wzrost liczby mieszkańców Rzeszowa nastąpił w dużej mierze poprzez przyłączenie Pogwizdowa Nowego, a Głogowa, w wyniku przyłączenia miejscowości Styków i części miejscowości Rudna Mała.

Największy spadek liczby mieszkańców odnotowały Przemyśl i Stalowa Wola. Na koniec pierwszego półrocza 2021 roku, każde z tych miast liczyło o 1,1 tys. mniej mieszkańców niż na koniec czerwca 2020 roku.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top