News

Przemysław Czarnek na Podkarpaciu przekazał czeki dla uczelni

przemysław czarnek podkarpacie uczelnia pieniądze
Fot. Iwona Piętak

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział dzisiaj na Podkarpaciu wzrost dofinansowania dla państwowych wyższych szkół zawodowych.

Minister odwiedził dwie takie uczelnie w naszym regionie: Państwową Szkołę Wyższą w Tarnobrzegu i Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu.

Podczas wizyty w Tarnobrzegu spotkał się z rektorami podkarpackich uczelni zawodowych i wręczył im symboliczne czeki na dodatkowe pieniądze za ubiegły rok. Pieniądze są przeznaczone na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego.

Tarnobrzeska uczelnia otrzymała ponad 322 tysiące złotych, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu ponad 504 tysiące złotych, a Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie – prawie milion 100 tysięcy złotych.

36. dodatkowych milionów dla wszystkich polskich publicznych uczelni zawodowych oznacza, że otrzymały one w 2021 roku w sumie 792 miliony złotych.

Minister Przemysław Czarnek powiedział, że wspierane będzie całe szkolnictwo zawodowe, również szkoły branżowe i technika.

W spotkaniu z rektorami w Tarnobrzegu wzięli udział również: wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka i wicemarszałek Podkarpacia Ewa Draus.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top