News

Rzeszów: Mobilny Punkt Rekrutacyjny w urzędzie wojewódzkim

rekrutacja wojsko nabór do służby
fot. PUW w Rzeszowie

W urzędzie wojewódzkim wystartował Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

Czynny w każdy wtorek w godz. 10.00 do 18.00.

Rozpoczęcie działalności Mobilnego Punktu Rekrutacji poprzedził briefing prasowy, w którym wzięli udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, szef Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Mariusz Stopa oraz dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Michał Małyska .

Żołnierze i pracownicy Oddziału Zamiejscowego w Rzeszowie CWCR oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

Będzie również możliwość złożenia wniosku do służby wojskowej bez wizyty w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

Wojewoda przypomniała, że 23 kwietnia 2022 r. weszła w życie ustawa o obronie kraju, która zastąpiła 14 innych aktów prawnych, kompleksowo regulując całokształt spraw związanych z wojskiem.

Ustawa powołała do życia Wojskowe Centra Rekrutacji oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w miejsce przemianowanych wojskowych komend uzupełnień oraz wojewódzkich sztabów wojskowych.

Zmiany wprowadzono również w kwalifikacji wojskowej oraz procesie rekrutacji do wojska, który jest obecnie nowoczesny, mniej sformalizowany i – co najważniejsze – szybszy.

Nowością jest również „dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”. Jest to nowy rodzaj czynnej służby wojskowej, który jest odpowiedzią na obecne potrzeby, zarówno kandydatów jak i wojska.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top