Poradnik

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G i nowy wymiar korzystania z internetu

samsung s20 ultra 5g internet

Jak dobry jest telefon 5G Samsung S20 Ultra? Jakie możliwości otwiera przed tobą sieć 5G?

Dlaczego właśnie 5G?

Nim przedstawimy kilka słów o super mocnym telefonie Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, warto wspomnieć co nieco o nowym standardzie transmisji danych, który pomału wchodzi również na Polski rynek. W 2019 roku z 5G można było korzystać w niemal 30 krajach, nie ulega też wątpliwości, że zasięg tej sieci będzie nieustannie rozszerzany. Standard ten docelowo ma zastąpić funkcjonujące obecnie LTE (Long Term Evolution), co pozwoli na swoiste rewolucje nie tylko w ramach telefonii komórkowej, ale i niemal każdej innej dziedzinie życia. Nie można pominąć najmocniejszych stron 5G, jakimi są:

  • Jeszcze szybsza prędkość transmisji danych – to z pewnością zaleta, o której najczęściej można usłyszeć. Faktyczna szybkość przesyłania informacji zależy oczywiście m.in. od operatora i posiadanego telefonu (dlatego tym bardziej polecane są potężne telefony takie jak Samsung Galaxy S20 Ultra 5G), można jednak uznać, że będzie on nawet kilkudziesięciokrotnie szybsza niż w przypadku formatu LTE. Na co pozwoli to w praktyce? Otóż możliwości jest mnóstwo, zasadniczo trzeba stwierdzić, że wszystkie działania w sieci będą przebiegały znacząco krócej. Nawet bardzo duże aplikacje zostaną pobrane w zaledwie moment, nie będziesz musiał też czekać na załadowanie filmu online w najwyższej jakości.
  • Większa przepustowość sieci – dotychczasowe standardy pracowały dość sprawnie, czasem jednak zawodziły. Dotyczyło to szczególnie sytuacji, w których w jednym miejscu przebywa wiele osób jednocześnie lub np. podczas świąt. Niejednokrotnie wtedy korzystanie z zasobów sieci było znacząco utrudnione lub nawet niemożliwe.
  • Minimalne opóźnienia – w przypadku telefonii komórkowych czynnik ten nie jest aż tak ważny, trzeba jednak podkreślić, że w ogólnym użytkowaniu 5G opóźnienia nie będą niemal w ogóle występowały. Sprawi to, że możliwe będzie kontrolowanie wielu systemów czy urządzeń w czasie rzeczywistym.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

To jeden z najnowszych telefonów azjatyckiego producenta, który może poszczycić się znakomitymi parametrami i podzespołami. Oczywiste jest, że 5G Samsung S20 Ultra współpracuje z nowym standardem przesyłu danych, który już wkrótce stanie się powszechny. Nie są to jednak jedyne zalety telefonów Samsung 5G, model S20 Ultra 5G ma m.in. bardzo mocne głośniki stereo oraz niezwykle czuły czytnik linii papilarnych. Dzięki temu z łatwością odblokujesz urządzenie i zabezpieczysz się przed nieuprawnionymi użytkownikami. Nie można też pominąć jednego z najlepszych na rynku ekranów Dynamic AMOLED z odświeżaniem 120 Hz oraz przekątną wyświetlacza 6,9 cala. Dzięki temu wszystkie wyświetlane obrazy są w doskonałej jakości, a oglądając kolejny odcinek ulubionego serialu, możesz poczuć się niczym na prywatnym seansie w minikinie – które mieści się w twojej dłoni.

Wśród pozostałych zalet tego modelu trzeba wymienić doskonały i nowoczesny design – pomimo dużych wymiarów telefon świetnie leży w dłoni, interfejs jest przejrzysty i czytelny dla użytkownika. Ponadto urządzenie pozwala na nagrywanie wideo w jakości 8K oraz ma matrycę o rozdzielczości aż 108 MPix – dzięki temu każde zdjęcie będzie wyglądało niczym wykonane przez profesjonalnego fotografa. Samsung Galaxy S20 Ultra 5G to wyjątkowy telefon, który spełni nawet najwyższe oczekiwania użytkowników.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top