Poradnik

Stwórz przyjemny klimat w swoim lokalu z muzyką bez ZAiKS

muzyka bez zaiks hotel restauracja gastronomia

Stać Cię na publiczne odtwarzanie najpopularniejszych komercyjnych utworów? Chcesz, aby goście Twojego hotelu czy restauracji spędzali czas w towarzystwie muzyki znanych artystów? Możesz sobie pozwolić na to, by zapłacić kilka tysięcy rocznie za publiczne odtwarzanie muzyki popularnej? Jeśli tak, to świetnie, a jeśli nie i chcesz uniknąć opłat ZAiKS i innych stowarzyszeń, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Publiczne odtwarzanie muzyki — kto musi za nie płacić

Nie zawsze da się uniknąć opłat ZAiKS. Podczas emisji profesjonalnych filmów, imprez karaoke, występu zespołów grających covery czy organizacji dyskoteki, opłaty do ZAiKS są konieczne (chyba że odtwarzane utwory posiadają licencję Creative Commons). Jednak w pozostałych wypadkach, nim zdecydujesz się na dokonywanie tych opłat, przeanalizuj czy jest to konieczne. O ile nie będziesz gościom umilał czasu utworami znanych i popularnych twórców a muzyka niszowa doskonale spełni swoje zadanie, o tyle nie musisz opłacać ZAiKS-u czy innych stowarzyszeń. Bo, czym tak naprawdę jest ZAiKS?

Czym jest ZAiKS?

ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) to stowarzyszenie zrzeszające twórców muzyki. Organizacja ta ma na celu zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi i w dużym skrócie jej zadanie polega na przekazywaniu należnych środków pieniężnych, twórcom muzyki odtwarzanej publicznie, posiadającym prawa autorskie do danego utworu. Nie jest ona jedynym stowarzyszeniem tego typu. Zaraz po niej znajdują się:

  • SAWP – Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Muzyczno-słownych
  • STOART — Stowarzyszenie Związek Artystów Wykonawców
  • ZPAV – Związek Producentów Audio-Video
  • SEP – Stowarzyszenie Filmowców Polskich
  • ZASP – Związek Artystów Scen Polskich

Oni wszyscy mogą się upomnieć o swoje, gdy odtwarzasz utwory artystów w nich zrzeszonych, w miejscu prowadzenia swojej działalności, z którego korzystają Twoi klienci. Innymi słowy, gdy muzyka czy filmy tych artystów, sprzyjają Twojej działalności gospodarczej i osiąganiu zysków. Wyobraź sobie, że każdemu z nich musisz rocznie zapłacić kilkaset złotych — to czyni sporą sumę. Jednak istnieje łatwy sposób, by uniknąć tych opłat.

Jak uniknąć opłat ZAiKS

Niezależnie od działalności, jaką wykonujesz, możesz uniknąć jakichkolwiek opłat do stowarzyszeń twórców i artystów. Zrobisz to w bardzo łatwy sposób i bynajmniej nie chodzi o niewłączanie radia czy telewizora. Odtwarzaj muzykę zwolnioną z tych opłat. Niezależnie od tego, czy jesteś zarządcą galerii handlowej, właścicielem hotelu czy restauracji, nie musisz martwić się o kary związane z odtwarzaniem muzyki czy filmów, jeśli tylko wykorzystujesz do tego prawdziwe radio internetowe, emitujące muzykę artystów niezrzeszonych. Zwykle są to niszowe utwory, mniej popularne, które trafiają jednak w różne gusta słuchaczy.

Czym jest muzyka bez ZAiKS

Muzyka bez ZAiKS do restauracji? Pewnie, że tak! Muzyka bez ZAiKS do hotelu? Oczywiście. Nieważne czy jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego, czy też prowadzisz hotel lub inną działalność z branży HORECA. W zasadzie branża również nie jest istotna dla radia internetowego Muzyka-bez-Zaiks.pl, w którym odtwarzana jest muzyka wolna od opłat ZAiKS. Nie musisz się więc martwić o kwestie związane z prawem autorskim i zastanawiać czy możesz emitować konkretne utwory w sklepie, restauracji, hotelu, pubie czy jakimkolwiek innym miejscu. Radio działa na licencji Creative Commons, w której autorzy udostępniają swoje utwory do publicznego odtwarzania na różnych zasadach. Wybierając radio internetowe Muzyka-bez-Zaiks.pl nie musisz zastanawiać się jakich.

Muzyka bez ZAiKS — radio internetowe

Oferta Muzyka-bez-Zaiks.pl to kilkanaście tematycznych kanałów radiowych. Wśród z nich znajdziesz smooth jazz, club dance, muzykę pop, rock, czy disco, a także wiele innych gatunków. Z łatwością dopasujesz kanał do profilu swojej działalności. Emitowana w nich muzyka zwolniona jest z opłat z tytułu praw autorskich. Co więcej, możesz wybrać jedną z kilku interesujących opcji. Portal Muzyka-bez-Zaiks.pl oferuje różne pakiety, przeznaczone dla różnych firm. Dostępna jest między innymi sama muzyka lub pakiety z reklamą dla sklepu, restauracji, hotelu czy galerii, oraz pakiety z reklamą video. A wszystko z większą ilością korzyści.

Portal Muzyka-bez-Zaiks.pl dostarcza nowoczesny sprzęt do odtwarzania, który łatwo podłączysz do instalacji audio w Twoim lokalu. Co ważne, otrzymujesz regularne aktualizacje listy i możesz je dopasowywać do pory dnia czy tygodnia. Kilkanaście kanałów tematycznych gwarantuje niezliczone godziny muzyki, które uprzyjemnią Twoim klientom, spędzone u Ciebie chwile. Wybierz jeden z pakietów, których cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie i ciesz się legalną muzyką, za której odtwarzanie nie musisz płacić stowarzyszeniom. Decydując się na jeden z pakietów, otrzymasz certyfikat potwierdzający brak konieczności wnoszenia tych opłat, a także naklejkę na drzwi z informacją o legalnym źródle emisji. Odwiedź portal Muzyka bez ZAiKS i sprawdź ofertę.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top