News

Tadeusz Rydzyk o nastolatkach biorących udział w manifestacjach: Teraz są za aborcją, a wnet za eutanazją

rydzyk protest trybunał konstytucyjny aborcja

Gdzie są rodzice, dziadkowie i babcie nastolatków biorących udział w manifestacjach – pytał w niedzielę w Radiu Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Przestrzegał, że źle szykuje się dla nich starość, bo ich dzieci „teraz są za aborcją, a wnet za eutanazją”.

„Zobaczcie państwo co się dzieje. To jest dzwonek, dzwon alarmowy. Te niby manifestacje uliczne, są oczywiście manipulowane, są sterowane zwłaszcza przez tzw. media społecznościowe. Są też grupy anarchizujące w Polsce. Czy chcecie, żeby wasze dzieci w to weszły. Jak słyszę czy widzę, jak w tych rozróbach biorą udział nastolatkowie ze szkół już nawet podstawowych, średnich, pytam: gdzie są wasze dzieci, gdzie wy jesteście rodzice, dziadkowie, babcie?” – mówił o. Rydzyk w audycji „By odnowić oblicze ziemi”.

Dyrektor Radia Maryja zwracając się do rodziców dzieci biorących udział w manifestacjach, pytał jak na nie wpływają.

O. Rydzyk apelował, aby „nie budzić dzikiego zwierza”. „Raz obudzony nie cofnie się przed niczym. Ten dziki zwierz może być w człowieku. Jeżeli człowiek nie wyrwie z korzeniami swoich wad, tego zła, a jeżeli opowie się za „złym”, za szatanem to staje się jak dziki zwierz. W historii ludzie to przeżyli nie jeden raz” – podkreślił.

Protestujący przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w niedzielę m.in. manifestowali przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Początkowo stawiali tam zarówno kwiaty, jak i znicze, ale po apelu przez megafon jednej z przemawiających kobiet kwiaty zabrano, a znicze pozostawiono. Manifestujący wznosili wulgarne okrzyki i wykonywali obelżywe gesty pod adresem o. Rydzyka, ale również przeciwko Episkopatowi, PiS-owi i Konfederacji. (PAP)

1 komentarz

1 komentarz

  1. Rena

    8 listopada 2020 at 15:18

    Wulgarny język i agresja na protestach przeciw TK, tych młodych (i „starych”) jest ich JĘZYKIEM DIALOGU społecznego. Z pewnością nie ma nic wspólnego z mową nienawiści..Czysty język miłości.
    Pytanie: gdzie są teraz ci co tak piętnowali -i słusznie zresztą – „mowę nienawisci” ? Zarzucając ją wszystkim dookoła.
    Nie słychac z ich strony teraz żadnych głosów i opinii. Ogłuchli czy co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top