Inwestycje

Trwa remont zabytkowej hali sportowej w Dębicy

dębica zabytkowa hala sportowa

Dębica. Na remont zabytkowej hali sportowej Miasto Dębica zdobyło dwie dotacje.

Ponad 2 mln zł popłynęło z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejne 1,5 mln złotych pochodzi z ministerialnego programu pn. „Sportowa Polska”.

Przetarg na realizację tego dużego inwestycyjnego przedsięwzięcia wygrała firma Igloobud. Ma ona przebudować halę w 12 miesięcy za ponad 5,3 mln złotych.

Ruszyły już prace zarówno wokół hali sportowej, jak i w środku. Wykonawca ma w ramach zadania: ocieplić ściany, dach, wymienić stolarkę okienną i drzwiową.

Inwestycja obejmie również remont szatni i sanitariatów, wymianę posadzek, demontaż paneli ściennych, wykonanie nowych tynków, malowanie ścian i sufitów.

Budynek obecnej hali sportowej powstał pod koniec XIX w. Obiekt do wybuchu II wojny światowej, służył jako kryta ujeżdżalnia dla stacjonujących w mieście pułków kawalerii. Od czasu przejęcia przez miasto koszar 3. Pułku Saperów, hala sportowa jest użytkowana m.in. przez szkoły i kluby sportowe.

Podmioty, które korzystały do tej pory z tego obiektu, będą w okresie remontu korzystać z innych sal gimnastycznych na terenie miasta.

źródło: UM Dębica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top