Praca

W Rzeszowie rozpoczął się kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy

wsiiz wup nauka języka polskiego praca ukraińcy

W poniedziałek w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie rozpoczął się kurs języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Szkolenie, które ma im pomóc m.in. w znalezieniu pracy, rozpoczęło 20 osób. Zajęcia są bezpłatne.

Kurs organizowany jest przez rzeszowski Wojewódzki Urząd Pracy we współpracy z Centrum Kultury i Języka Polskiego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Jak powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej dyrektor WUP Tomasz Czop, przyśpieszony kurs przeprowadzi doświadczona kadra licencjonowanych lektorów i egzaminatorów języka polskiego.

„Zajęcia obejmują naukę języka polskiego na poziomie wyjściowym, dopasowanym do potrzeb i stopnia znajomości języka uczestników. Efektem ostatecznym będzie umiejętność komunikatywnego poruszania się w codziennym otoczeniu, jak i w środowisku zawodowym, w którym wymagana jest znajomość języka polskiego” – dodał.

Czop podkreślił, że kurs jest celowany pod rzeczywiste potrzeby jego uczestników. „To szkolenie jest dowodem na to, jak można szybko zorganizować kurs językowy dla osób, które chcą wejść na podkarpacki rynek pracy” – zaznaczył dyrektor WUP.

Pierwsze zajęcia odbyły się w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, natomiast kolejne odbędą się w obiektach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Szkolenie rozpoczęło 20 kobiet z Ukrainy. Kurs trwać będzie w sumie 30 godzin lekcyjnych nauki i prowadzony będzie trzy razy w tygodniu.

Wartość realizowanych bezpłatnie zajęć to około 20 tys. zł. Ich koszt pokryła rzeszowska Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top