Turystyka

Z Rzeszowa polecimy do Odessy i Olsztyna

lot rzeszów odessa olsztyn połączenia kiedy

W sezonie letnim z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka będzie można polecieć bezpośrednio do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

– Mam dwie dobre wiadomości i dwa nowe, świetne kierunki – mówił Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.  – Odessa to perła morza Czarnego, największy port morski Ukrainy i miasto wielokulturowe, do którego rozwoju mocno przyczynili się Polacy. Z kolei Olsztyn kojarzy się z piękną przyrodą i wspaniałą architekturą. Jestem pewny, że obie trasy przypadną do gustu mieszkańcom Podkarpacia i ościennych województw, którzy szukają nowych inspiracji na podróże – dodawał.

Pasażerów udających się z Rzeszowa do Odessy samoloty będą transportować raz w tygodniu – w niedzielę. Pierwszy lot zaplanowano na 12 czerwca 2022. Po niecałych dwóch godzinach w powietrzu podróżni będą mogli podziwiać wybrzeże Morza Czarnego.

Na Warmię i Mazury polecimy z Jasionki dwa razy w tygodniu – w soboty i poniedziałki. Debiut trasy – 18 czerwca 2022. Lot potrwa nieznacznie ponad godzinę.

Uczestnicząca w wydarzeniu Katarzyna Sołek, konsul generalny RP w Odessie, zachwalała uroki tego miasta na Ukrainie. – To bardzo ciekawa destynacja dla mieszkańców Podkarpacia, którzy będą mieć tak łatwy dostęp do urokliwego miejsca. Odessa to milionowa metropolia, w której można nie tylko odpocząć, ale też aktywnie spędzić czas w wielu obiektach kultury i sportu. Port w Odessie to okno na całą południową Ukrainę. Nowe połączenie to także świetna wiadomość dla osób z Odessy i okolic, które pracują i uczą się w Polsce, więc będą mieć możliwość łatwiejszego powrotu do domu  – przyznawała Katarzyna Sołek.

Obecny podczas konferencji prasowej a sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podkreślał znakomity wybór wakacyjny dla mieszkańców Podkarpacia. Ale nie tylko. – Autostradą A4 można szybko przemieścić się na rzeszowskie lotnisko z całej południowej Polski, a ekspresowa S19 Via Carpatia w tym czasie już będzie już przejezdna do Lublina. Spodziewam się, że będą to bardzo popularne loty – powiedział minister Weber, zapewniając, że sam skorzysta z nowych połączeń.

lot rzeszów odessa olsztyn połączenia kiedy

– Po raz pierwszy łączymy Podkarpacie z Ukrainą wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców naszego regionu, jak i wschodnich sąsiadów. Mam nadzieję, że nowa trasa szybko zyska popularność i pomoże zacieśnić nasze partnerskie relacje – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Cieszę się również z kolejnego krajowego połączenia, które latem pojawi się w rozkładzie lotów z Jasionki. Podkarpackie ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym Bieszczady, Roztocze czy Beskid Niski staną się dużo łatwiej dostępne. Już dziś zapraszam mieszkańców Obwodu Odeskiego oraz Warmii i Mazur do odwiedzenia naszego regionu – dodawał Władysław Ortyl.

– Rozwijamy naszą ofertę w każdym segmencie rynku. Wykorzystujemy biznesowe szanse, które daje współpraca z portami regionalnymi jak ten w Rzeszowie. Na Podkarpaciu bije serce lotnictwa.
To tutaj ulokowane jest 90% produkcji polskiego przemysłu lotniczego. Dobre warunki inwestycyjne
i korzystne środowisko branżowe sprzyjają wzrostowi popytu na podróże, a ten z kolei ma kluczowy wpływ na otwieranie nowych tras – zapewnił Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych w PLL LOT.

Połączenia lotnicze z Rzeszowa do USA i Chorwacji

Podobnie jak w ubiegłym roku w sezonie letnim 2022 będą też realizowane połączenia z Rzeszowa do Newarku oraz do Zadaru. Bilety na loty z Rzeszowa są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel oraz we wszystkich biurach podróży.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top