News

Antonov An-225 Mrija odleciał po naprawie z lotniska w Jasionce

An-225 Mrija jasionka usterka naprawa
fot. archiwum

Po naprawie usterki podwozia we wtorek tuż przed godziną 17 z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce odleciał do Chin największy samolot na świecie, 6-silnikowy Antonov An-225 Mrija.

Jak poinformował PAP we wtorek wiceprezes spółki zarządzającej lotniskiem Michał Tabisz, maszyna przyleciała do Jasionki w niedzielę.

Po rozładunku załoga stwierdziła usterkę podwozia, która musiała zostać naprawiona przed kolejnym długim lotem. Dziś, we wtorek, przylecieli z Kijowa mechanicy, którzy naprawili samolot, który już odleciał z naszego lotniska” – dodał.

Tabisz podkreślił, że lotnisko nie odpowiada za stan techniczny samolotu, ani za jego naprawę. „Mogę jedynie powiedzieć, że lotnisko w czasie postoju Mriji funkcjonowało normalnie” – powiedział.

Wiceprezes portu wyraził nadzieję, że największy samolot świata jeszcze w tym roku przyleci na Podkarpacie. W Jasionce An-225 lądował już po raz piąty.

An-225 Mrija ma ponad 84 metry długości, napędzany jest sześcioma silnikami odrzutowymi.

Został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Obecnie należy do ukraińskiej firmy specjalizującej się w transporcie ładunków cargo Antonov Airlines.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top