Poradnik

Dlaczego warto sięgnąć po rozwiązania kontenerowe dla biznesu?

kontener biuro firma biznes pracownik

Rozwiązania kontenerowe są z roku na rok coraz częściej stosowane przez firmy na całym świecie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż oferta w tym zakresie jest niezwykle zróżnicowana. Przedsiębiorstwa przemysłowe, fabryki i firmy usługowe w zależności od potrzeb mogą wykorzystywać kontenery jako powierzchnie magazynowe, portiernie, szatnie czy jadalnie pracownicze. W poniższym artykule dokładnie omawiamy, w jaki sposób przedsiębiorcy mogą współcześnie wykorzystywać rozwiązania kontenerowe.

Jakie są zalety kontenerów morskich?

Kontenery morskie są wykorzystywane w logistyce i transporcie różnorodnych towarów – zarówno drogą morską jak i lądową na duże odległości. Na wykorzystanie tego typu kontenerów decydują się zazwyczaj przedsiębiorstwa, którym zależy na szybkim, sprawnym i możliwie najtańszym przewozie znaczącej liczby towarów.

W kontenerach morskich znajdują się specjalne elementy mocujące – dzięki nim proces transportu, załadunku i rozładunku kontenera na statek, a następnie na lądowe środki transportowe, jest zdecydowanie prostszy w realizacji. Istotną zaletą kontenerów magazynowych jest fakt, iż dają one możliwość bezpiecznego przechowywania towarów, pozwalają na szybką rozbudowę powierzchni magazynowej w dowolnym czasie, a relokacja kontenera magazynowego wraz z towarem zajmuje wyjątkowo niewiele czasu. 

Z kolei kontenery magazynowe – zgodnie z nazwą – służą do magazynowania towarów. Ze względu na różne wymiary można dobrać kontener pod własne potrzeby. Dodatkowo można zamontować instalację elektryczną.

Istotną zaletą kontenerów magazynowych i kontenerów morskich jest fakt, że są bardzo często wykorzystywane w wielu branżach jako podręczne magazyny przy halach produkcyjnych, biurowcach czy placach budów. Dają one możliwość bezpiecznego przechowywania towarów, pozwalają na szybką rozbudowę powierzchni magazynowej w dowolnym czasie, a dodatkową zaletą kontenera morskiego jest jego łatwa relokacja wraz z towarem zajmuje wyjątkowo niewiele czasu.  

Aranżacja portierni w kontenerze – czy to możliwe?

W tej chwili producenci kontenerów oferują wiele zróżnicowanych rozwiązań, dlatego w kontenerach można zaaranżować w zasadzie dowolnie wybrane przestrzenie zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa. Jedną z możliwości jest stworzenie w kontenerze portierni. Portiernia w kontenerze to dobre rozwiązanie, ponieważ można w szybki sposób zapewnić pracownikom miejsce, w którym odbywała się będzie rejestracja czasu pracy pracowników a także wydawanie przepustek. 

Czy w kontenerze można przygotować jadalnię dla pracowników?

Nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, by w kontenerze zaaranżować również jadalnie pracowniczeJadalnia w kontenerach to świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy firma działa w branży budowlanej, a miejsce pracy zmienia się co kilka tygodni.

W takim przypadku wystarczy, że kontenery zostaną przewiezione i zmontowane na terenie kolejnej inwestycji, odpowiednio wyposażone, a pracownicy będą mieli zapewnioną możliwość spożywania posiłków w trakcie przerw w komfortowych warunkach.

Aranżacja szatni pracowniczej w kontenerze – co trzeba wiedzieć?

Kontener może także posłużyć do zaaranżowania w nim komfortowej szatni dla pracowników. Szatnie pracownicze w kontenerach wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz mogą być postawione w bardzo krótkim czasie.

Jak wykonać przestrzeń biurową czy socjalną wewnątrz hal?  

Kontenery umożliwiają również aranżację funkcjonalnej przestrzeni biurowej dla mistrzów, kierowników pracujących w halach produkcyjnych i magazynach. Zestawienie kilku kontenerów wewnątrz hali produkcyjnej, zapewnia pracownikom komfortowe miejsce do pracy, w którym można zainstalować sprzęt IT i wyposażenie biurowe.  

Kontenery zapewniają ograniczenie od uciążliwego hałasu przemysłowego, od występujących w powietrzu pyłów oraz ograniczają inne zanieczyszczenia. Dodatkowo do kontenera można doprowadzić instalację wentylacyjną, podłączyć klimatyzację, chroniącą pracowników przed wysoką temperaturą. 

Firmy, którym zależy na tym, by zapewnić pracownikom odpowiednie warunki socjalne a jednocześnie nie ponosić zbyt wysokich kosztów, z całą pewnością powinny postawić na rozwiązania kontenerowe.  

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top