Praca

Dodatkowa rekrutacja do podkarpackich terytorialsów

terytorialsi wot rekrutacja podkarpacie praca szkolenie

Ruszył dodatkowy termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów. Chętni do rozpoczęcia przygody w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień.

Szkolenie podstawowe rozpocznie się 9 października.

Dodatkowy nabór głównie ukierunkowany jest na uzupełnienie nowopowstającego w Przemyślu 36. Batalionu Lekkiej Piechoty, ale także do pozostałych pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie ma na co czekać i warto wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej.

Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej opcji, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu.

Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Dzięki szybkiemu działaniu ochotnicy zwiększą swoją możliwość odbycia 16-dniowego szkolenia podstawowego, które na Podkarpaciu rozpocznie się 9 października br., a zakończy uroczystą przysięgą 24 października.

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat
  • posiada obywatelstwo polskie
  • nie była karana za przestępstwa umyślne
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej (3PBOT) im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej.

W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz nowoformowany w Przemyślu.

Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top