Poradnik

Jak zapakować towar do wysyłki paczkomatem?

paczkomat opakowanie zabezpieczenie

Wysyłanie paczek paczkomatem w obecnym czasie jest jednym z najpopularniejszych sposobów dostarczania produktów zakupionych przez Internet. Z takiej możliwości korzystają zresztą nie tylko większe i mniejsze sklepy internetowe, ale także osoby prywatne sprzedające nowe bądź używane przedmioty za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych oraz aukcyjnych. Nie powinno być to żadnym zaskoczeniem, wysyłka paczkomatem ma bowiem wiele zalet. Aby jednak była ona bezproblemowa, należy odpowiednio przygotować paczkę przed jej nadaniem. Jak zapakować towar do wysyłki paczkomatem? Oto garść przydatnych wskazówek.

Wysyłka paczkomatem – gabaryty InPost

Planując wysyłkę towaru paczkomatem w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wymiary paczki. To od nich właśnie zależeć będzie przypisanie jej do skrytki o jednym z trzech dostępnych w InPost gabarytów, mianowicie:

  • Gabaryt A (np. jedna bądź dwie książki, płyty CD, kosmetyki w niewielkich opakowaniach, drobna odzież, smartfon, małe akcesoria telefoniczne lub komputerowe, niewielkie zabawki, przybory biurowe etc.) – maksymalne wymiary przesyłki: 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość paczki: 1 mm, maksymalna waga: 25 kg;
  • Gabaryt B (np. większa ilość książek, kosmetyków, większe zabawki, ubrania, obuwie, laptop, suszarka do włosów itp.) – maksymalne wymiary przesyłki: 190 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość paczki: 81 mm, maksymalna waga: 25 kg;
  • Gabaryt C (np. małe AGD typu robot kuchenny, kuchenka mikrofalowa, odkurzacz itp.) – maksymalne wymiary przesyłki: 410 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość paczki: 191 mm, maksymalna waga: 25 kg.

Jak zapakować wysyłkę do paczkomatu – wybierz opakowanie

Opakowanie, w które zapakujesz przeznaczony do wysyłki produkt, powinno być dostosowane do zawartości przesyłki. Możesz wybierać spośród pudełek kartonowych, foliopaków i kopert (zwykłych lub z warstwą folii bąbelkowej). Jak zapakować towar do wysyłki paczkomatem w karton? Kluczowe jest dobranie jego odpowiedniego rodzaju. Jeśli są to lekkie przedmioty, wystarczy karton 3-warstwowy, w przypadku cięższych lepsza będzie natomiast tektura 5–warstwowa. Dużą popularnością cieszą się zarówno kartony klapowe, jak i fasonowe. Tekstylia z powodzeniem możesz wysyłać natomiast w foliopakach (https://opaksystem.pl/pl/c/Foliopaki/106), zaś np. książki – w kopertach bąbelkowych (https://opaksystem.pl/pl/c/Koperty-babelkowe/84).

Jak zapakować towar do wysyłki paczkomatem – zabezpieczenie wewnątrz i na zewnątrz

Jeżeli wysyłasz produkt w pudełku kartonowym, zabezpiecz go wewnątrz folią bąbelkową lub papierem nacinanym. W wolnych przestrzeniach w środku pudelka umieść wypełniacz np. SKROPAK. Na końcu, już po zamknięciu pudełka, zabezpiecz je z wierzchu. Kartony fasonowe nie wymagają zaklejenia taśmą pakową, choć warto wykorzystać ją jako plombę, będącą dla odbiorcy gwarancją, że pudełko nie zostało otwarte podczas transportu. W przypadku wysyłki paczkomatem towaru w pudełku klapowym, taśma pakowa jest już niezbędna. Dodatkowym zabezpieczeniem z zewnątrz będzie też folia stretch.

Niezawodne materiały opakowaniowe, które są niezbędne przy wysyłce paczkomatem znajdziesz w ofercie firmy Opak-System.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top