News

Niedzielski: Pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii. Czy będą kolejne obostrzenia?

obostrzenia koronawirus niedzielski walka pandemia

Pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii, a dynamika przyrostu zachorowań na koronawirusa spowalnia – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

„(…) Jesteśmy w sytuacji, że pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii” – powiedział Niedzielski.

Dodał, że nie należy ogłaszać zwycięstwa w walce z pandemią, a obywatele powinni tym bardziej przestrzegać zasad dystansu i higieny.

„Mamy dzisiaj liczbę zachorowań ponad 19,3 tys. To jest liczba większa niż to co zostało odnotowane wczoraj. (…) Ten wzrost w stosunku do dnia poprzedniego jest bardzo niewielki, jest niewiele większy niż 10 proc. To jest pewnego rodzaju zauważalna zmiana” – powiedział.

Jako kolejny pozytywny sygnał Niedzielski wskazał niższą liczbę skierowań od lekarzy POZ na testy w kierunku COVID-19.

„W poniedziałek (…) mieliśmy 60 tys. zleceń (na test z POZ – PAP). W poprzedni poniedziałek tych zleceń było 70 tys., nie mamy podwojenia, ani odbudowania liczby z poprzedniego tygodnia, co jest kolejnym pozytywnym, znakiem wskazującym na pewne wyhamowywanie pandemii” – powiedział.

Odnosząc się do 7-dniowej średniej zachorowań, Niedzielski wskazał, że we wtorek odnotowano „bardzo wyraźny spadek” wskaźnika, który wpisuje się w trend spadku dynamiki przyrostu zachorowań, co oznacza, że pandemia nadal wzrasta, ale coraz wolniej. (PAP Biznes)

Rząd poinformuje o ewentualnych decyzjach ws. obostrzeń epidemicznych w środę lub czwartek – powiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.

„Jutro albo pojutrze informacje dotyczące dalszych decyzji (…) będą komunikowane na konferencji prasowej. Dzisiaj żadnych informacji w tym zakresie komunikować nie będziemy”. (PAP Biznes)

Absolutnie nie można powiedzieć, że oddala się perspektywa lockdownu – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski, zapytany o to, czy w związku z pierwszymi oznakami wyhamowywania tempa rozwoju pandemii scenariusz lockdownu się oddala, powiedział: „Absolutnie nie można tak powiedzieć. (…) Na razie mamy pierwszy sygnał, ale nigdy pierwszego sygnału przy konstruowaniu polityki nie traktujemy jako stałego wyznacznika” – powiedział.

Wcześniej w trakcie konferencji Niedzielski wskazał, że pojawia się nadzieja na wyhamowanie pandemii, a dynamika przyrostu zachorowań na koronawirusa spowalnia. (PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top