News

Poszukiwany przez Interpol wpadł na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce

jasionka lotnisko interpol zatrzymanie
fot. BOSG

Rzeszów/Jasionka. 37-letni Polak, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu za niszczenie mienia, szabrownictwo i wandalizm, wpadł na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce – poinformował w piątek PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz.

Jak przypomniał rzecznik BOSG, czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Tym razem Polaka, którego dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych, zatrzymali funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce, na lotnisku.

„Mężczyzna podróżował samolotem rejsowym z Dublina do Rzeszowa. Po sprawdzeniu przez mundurowych z SG okazało się, że 37-letni obywatel Polski jest poszukiwany przez polskie organy ścigania za niszczenie mienia, wandalizm i szabrownictwo” – wyjawił ppor. Zakielarz.

Dodał, że władze polskie wydały za tym mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu.

„Zatrzymany mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności” – zaznaczył ppor. Zakielarz.

I wyjaśnił, że mężczyzna ten już został skazany prawomocnym wyrokiem i służby miały go doprowadzić do zakładu karnego, aby odbył karę.

Z danych BiOSG wynika, że od początku tego roku funkcjonariusze tego oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 280 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top