News

Program Czyste Powietrze: można uzyskać nawet 69 tys. zł

czyste powietrze dofinansowanie ile 2022 wymiana pieca wniosek

Nawet 69 tysięcy zł można uzyskać w trzeciej części programu Czyste Powietrze, który ruszył końcem stycznia.

W tej odsłonie mogą składać wnioski osoby, u których przeciętnych miesięczny dochód w gospodarstwie rodzinnym wieloosobowym, przypadający na jedną osobę, nie przekracza 900 zł a w gospodarstwie jednoosobowym 1260 zł. To są podstawowe zmiany.

Trzecia cześć programu jest bardzo korzystna dla beneficjentów, ponieważ można otrzymać 100% dofinansowania jeżeli chodzi o audyt energetyczny i do 90% faktycznie poniesionych kosztów na pozostałe pozycje, które można w ramach tego programu finansować – powiedział Adam Skiba, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Celem programu Czyste Powietrze, od początku, czyli roku 2018, jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych.

Do tej pory w ramach programu Czyste Powietrze wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie ponad 20 tysięcy wniosków.

Adam Skiba zachęca do składania wniosków o dofinansowanie ze względu na obowiązującą w naszym województwie uchwałę antysmogową.

O trzeciej edycji Programu Czyste Powietrze pisaliśmy również tutaj –> Program „Czyste Powietrze” ruszy 25 stycznia 2022r.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top