News

Udaremniony przemyt 272 kg haszyszu na granicy w Korczowej

korczowa skaner rtg haszysz narkotyki
fot. KAS

Korczowa. Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Korczowej skontrolowali samochód ciężarowy typu chłodnia, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.

Zgodnie z dokumentami, kierowca przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu.

Z pomocą urządzenia RTG (skaner RTG) funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu. W podłodze były ukryte 272 kg utwardzonej żywicy konopi. Towar był zapakowany w 131 foliowych pakietach.

Badania przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz. Biorąc pod uwagę stężenie obecnej w nim substancji delta-9-THC, z zabezpieczonego haszyszu można było przygotować 10 mln dawek odurzeniowych.

Dalsze czynności realizowane były przez funkcjonariuszy Zarządu w Rzeszowie CBŚP.

Zatrzymano 54-letniego kierowcę samochodu ciężarowego. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy–tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top