News

Unijna komisarz Elisa Ferreira z wizytą w Korczowej

elisa ferreira korczowa podkarpacie
Fot. Jeremiasz Jankowiak

Polska stara się o dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej, które zostaną wydane na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Tego dotyczyły rozmowy z przebywającą w Polsce unijną komisarz polityki regionalnej Elisą Ferreirą.

Po południu komisarz przyjechała na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej, gdzie rozmawiała między innymi z przedstawicielami Straży Granicznej o sytuacji i o warunkach, w jakich przyjmowani są uciekający przed wojną obywatele Ukrainy. Zapewniła, że będzie się starać o dodatkowe środki.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Elisa Ferreira powiedziała, że chce podziękować Polakom, władzom, samorządom i organizacjom pozarządowym za pomoc, która jest udzielana ludziom, uciekającym przed wojną. Zaznaczyła, że zbrojna agresja Rosji ma coraz więcej cech działań kryminalnych.

Strona polska zaapelowała o wypracowanie mechanizmu, który ułatwi pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jak mówił minister Funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, pieniądze są potrzebne między innymi dla Ukraińców, którzy chcą zostać w Polsce. Zaznaczył, że nasz kraj stara się o nowe fundusze, które mają pomagać wszystkim zaangażowanym w pomoc dla Ukrainy, czyli przede wszystkim samym Polakom, ale także samorządom i organizacjom pozarządowym. Zaznaczył, że strona polska spotkała się z dużym zrozumieniem ze strony unijnej komisarz w tej sprawie.

Zarówno strona polska, jak i unijni urzędnicy zastrzegają, że dodatkowa pomoc będzie wymagała zmian legislacyjnych w prawie unijnym.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top