Biznes

Boeing Distribution Services (BDSI) przeniesie się do Panattoni Park Rzeszów

boeing ditribution bdsi rzeszów jasionka magazyn
fot. archiwum

Dystrybutor i dostawca części oraz usług lotniczych firma Boeing Distribution Services Inc. (BDSI) wynajął 3 tys. mkw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III.

Park zlokalizowany jest w pobliżu lotniska w podrzeszowskiej Jasionce.

Jak poinformowano w informacji prasowej, nowa powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas – w sumie będzie to blisko 50 tys.

„Dostosowana powierzchnia do potrzeb firmy pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19” – podkreślono.

BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji.

Cytowany w komunikacie director government affairs w Boeingu Rafał Stępnowski zaznaczył, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie.

„Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe” – dodał.

Panattoni Park Rzeszów Airport III powstaje w sąsiedztwie portu lotniczego w Jasionce. Kompleks docelowo osiągnie ponad 67 tys. mkw. i składał się będzie z 3 budynków.

Pierwsze dwie hale o łącznej powierzchni 33 tys. mkw. zostaną oddane w III kwartale br.

Park dostosowany będzie do potrzeb klientów z różnych sektorów – od logistyki, przez produkcję i przemysł, po e-commerce. Kompleks przejdzie certyfikację metodą BREEAM i zostanie wyposażony m.in. w rozwiązania z zakresu energooszczędności i oszczędności wody, bioróżnorodności.

Jak zaznaczył leasing manager z Panattoni Krzysztof Głut, obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania. „Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży” – dodał, cytowany w komunikacie.

Panattoni łącznie w regionie stolicy Podkarpacia dostarczył już niemal 167 tys. mkw. powierzchni, a w planach ma kolejne 240 tys. mkw.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top