News

Bolid PRz Racing Team na drugim miejscu w konkurencji sprawdzającej przyspieszenie

prz racing team bolid politechnika rzeszow czechy

Wysokie pozycje samochodowego zespołu wyścigowego Politechniki Rzeszowskiej w zawodach Formuły Student w Czechach. Bolid PRz Racing Team zajął drugie miejsce w konkurencji sprawdzającej przyspieszenie.

Bolidy pokonywały 75 metrów ze startu zatrzymanego. Rzeszowskiemu bolidowi zajęło to 4, 21 sekundy.

Studenci z Rzeszowa walczyli z 17 innymi zespołami uczelni technicznych.

Rozgrywano 7 konkurencji – w klasyfikacji generalnej reprezentanci Podkarpacia zajęli 6 miejsce. 2 pierwsze pozycje zgarnęli Czesi, na 3 miejscu uplasował się zespół Politechniki Wrocławskiej.

Studenci z Rzeszowa budują bolidy wyścigowe od 2013r. Obecny jest trzecią wersją.

Waży 215 kg, o 20 mniej niż poprzedni – co uzyskano zmieniając konstrukcję i stosując zaawansowane materiały – m.in tytan, kewlar, aramid oraz włókno węglowe. Moc silników ograniczona jest regulaminem do 85 koni mechanicznych. Trasy są bardzo kręte więc najważniejsza nie jest prędkość, a przyspieszenie i zdolność pokonywania zakrętów.

W najbliższy weekend kolejny start w zawodach na Węgrzech.