News

Czy Grupa Żywiec zastrasza pracowników Browaru Leżajsk?

browar leżajsk pracownik grupa żywiec

Browar Leżajsk/Likwidacja. Wójt gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, opublikował w mediach społecznościowych wpis/apel do władz Grupy Żywiec.

Poniżej prezentujemy treść w/w wpisu.

Dochodzą do mnie informacje, że Pracownicy Browaru są straszeni przez przedstawicieli Grupy Żywiec, że jak przyjdzie nowy inwestor, to nie będzie odpraw, tylko Art. 23’ KP, itp.

Szanowni Państwo z Grupy Żywiec!

Pracownicy zatrudnieni w Browarze przez wiele lat uczciwie pracowali – dla Was. Dzięki ich pracy osiągaliście zyski. Przecież macie w stosunku do nich zobowiązania!

Proszę potwierdzić, że kierujecie się wysokimi standardami, na które tak chętnie powołujecie się podczas wielu spotkań ze środowiskami występującymi w obronie browaru. Zwykła przyzwoitość wymaga, aby najpierw rozliczyć się z Pracownikami, a później zakończyć swój rozdział w Leżajsku (jeżeli ta decyzja jest nieodwracalna i nic i nikt nie może jej zmienić).

To nie z inicjatywy Pracowników, Browar ma być zlikwidowany. To decyzja Zarządu, o której mówicie, że została podjęta z bólem, po wielu analizach.

Składaliście deklaracje, że w pierwszym rzędzie zadbacie o Pracowników, o godne odprawy, a nawet były próby poszukiwania dla nich nowych pracodawców i pomocy psychologicznej.

Czy na przestrzeni ostatnich dni, coś się zmieniło? Panie Prezesie! Proszę zwrócić uwagę, aby przedstawiciele Grupy Żywiec, którzy mają kontakt z Pracownikami Browaru Leżajsk, jeżeli taka sytuacja miała miejsce, zaprzestali nieetycznych praktyk.

Gminie Leżajsk bardzo zależy, żeby Browar nadal funkcjonował i żeby były utrzymane miejsca pracy. Dlatego zaangażowaliśmy się w poszukiwanie Partnera, z którym chcemy przejąć Browar. Zależy nam również na tym, żeby Pracownicy byli właściwie traktowani przez obecnego Pracodawcę, który podjął decyzję o likwidacji Browaru.

Browaru, który był, jest i głęboko w to wierzę, będzie ważną częścią Naszej Małej Ojczyzny.

Browar Leżajsk w obecnym kształcie działa od 1978 roku. Od 2004 r. Leżajsk należy do Grupy Żywiec.

Browar jest ważnym pracodawcą i elementem łańcucha wartości dla wielu regionalnych firm. 7 lutego br. Grupa Żywiec poinformowała, że chce zreorganizować swoją produkcję w Polsce i skoncentrować wolumen oraz przyszłe inwestycje w czterech browarach. Oznacza to zakończenie produkcji w Browarze Leżajsk do 30 czerwca br.

Marka Leżajsk miałaby pozostać w portfolio grupy, a jej produkcja będzie kontynuowana w innych browarach. Grupa Żywiec zamierza rozwijać cztery inne swoje browary – w Żywcu, Elblągu, Warce i Namysłowie.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina tworzy holding alkoholowy, z silnymi markami piwa regionalnego, konsolidując jednocześnie inne projekty alkoholowe. W skład holdingu Manufaktury Piwa Wódki i Wina wchodzi obecnie bezpośrednio również m.in. Tenczynska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże oraz pośrednio także Tenczynek Bezalkoholowe.

Grupa Żywiec to jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. W 2021 roku grupa sprzedała 10,97 mln hektolitrów piwa. Dysponuje browarami w Żywcu, Warce, Leżajsku, Elblągu i Namysłowie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top